Rekuperacja

Rekuperacja Szczecin i województwo Zachodniopomorskie

Rekuperacja

– to proces odzyskiwania potencjalnie utraconej energii cieplnej w celu dalszego jej wykorzystania. W praktyce to specjalne zestawy układów i filtrów które montowane są na wylocie klimatyzacji. Pozwalają one na przechwycenie większości ciepłego powietrza, oczyszczenia go i ponowne wprowadzenie do wnętrza obiegu. Dzięki temu pozwalają na bardzo duże oszczędności rzędu nawet kilkudziesięciu procent.

rekuperacja szczecin

Rekuperacja Szczecin

dzięki zastosowaniu różnego rodzaju tzw. rekuperatorów czyli wymienników ciepła odzyskujących energię, mamy możliwość ich instalacji i różnego typu budynkach. Wykorzystujemy rekuperatory przekazujące energię za pośrednictwem płyty przegrodowej (największa sprawność rzędy 90%), z ruchomym wypełnieniem oraz czynnikiem pośrednim.

rekuperacja

Czy to bezpieczne?

W związku z często pojawiającymi się pytaniami, informujemy że proces rekuperacji jest całkowicie bezpieczny. Ciepło emitowane na zewnątrz budynku przekształcane jest w energię która służy ogrzaniu powietrza wtłaczanego które jest dodatkowo filtrowane. Dzięki temu użytkownicy nie są w żaden sposób narażeni na przebywanie w pomieszczeniach pełnych wtórnie wtłaczanego powietrza: to jest cały czas świeże.

Blue Heat: klimatyzacja, wentylacja, usłgi dla firm i osób prywatnych. Zajmujemy się montażem i serwisem.